Využívať fantastické vlastnosti materiálov na výrobu prvkov, ktoré budú umiestnené v oblastiach s nepriaznivými podmienkami, je nevyhnutné. Nerez, teda nehrdzavejúca oceľ, k takým určite patrí. Najčastejšie ho môžeme vídať v polohe zábradlia či sanitárnych výrobkov, pretože má dlhú životnosť a na pohľad zostáva rovnaký, stačí len jednoduché ošetrovanie povrchu.
Nenáročné ošetrovanie, elegantný vzhľad, mnohoraký dizajn či veľmi dlhá životnosť sú základné črty nerezu, ktorý vo svojom okolí vídame čoraz častejšie a v čoraz najnetradičnejších polohách. Ku klasike však patria zábradlia, ktoré zatiaľ nenašli premožiteľa a vyrábajú sa stále, všade a v najrozmanitejších variáciách. Nerezové zábradlie má klasickú nosnú konštrukciu zo stĺpikov, ktoré musia byť podľa statického výpočtu v nejakej vzdialenosti od seba, potom vznikne priestor, ktorý je možné vyplniť tiež nerezovými tyčami, takéto zábradlie nazývame stĺpikové.
Okrem tohto typu nerezové zábradlie cena zábradlia existuje ešte veľa iných štýlov a možností, ako zakomponovať nerez a iné materiály do jedného vkusného celku. So sklom sa to darí pomerne dobre, kombinácia nerezových nosných stĺpikov a sklenenej výplne je žiadaná a stretávame sa s ňou v najrozličnejších budovách, bytových domoch či administratívnych priestoroch a podobne. Výhodou je, že sklo je možné vyrobiť aj v inej, než len čírej verzii, môže byť pieskované, matné, mliečne, dizajnéri si „pochutia“ na návrhoch grafickej úpravy povrchu skla, ktoré môžu byť vyryté priamo na sklo, no techník je viacero.
Nerez treba rozlišovať v prípade, ak chceme zábradlie do exteriéru, tam by sme mali použiť odolnejšiu oceľ, aby odolala mrazu, vode aj slnečnému žiareniu. Cena tak bude trocha iná ako pri interiérovom zábradlí, do úvahy sa berie aj množstvo a typ použitého materiálu, štýl konštrukcie, či nutnosť výroby nejakých špeciálnych atypických prvkov, ale konečný výsledok určite vždy stojí za to.